O metodzie


Dzięki METODZIE JEDZ i ĆWICZ każdy może poznać swoje zapotrzebowanie energetyczne i dostosować do niego odpowiedni sposób odżywiania i aktywności fizycznej. Paulina MalinowskaPO CO JEST METODA?

Obecne tempo życia, stres, przebyte choroby, a przede wszystkim niewłaściwe odżywianie i brak ruchu, powodują ogólne osłabienie organizmu, spadek odporności, choroby cywilizacyjne.

Można temu zapobiec prostą i skuteczną METODĄ JEDZ I ĆWICZ.

 

Rozsądne nawyki  żywieniowe i odpowiednio dobrana forma ruchu mogą w znacznym stopniu zapobiec wielu schorzeniom cywilizacyjnym, poprawić samopoczucie i kondycję całego organizmu. Działania te wymagają czasu, systematyczności oraz odrobiny wysiłku.

 

CO DA CI METODA?

W sensie biologicznym i metabolicznym każdy człowiek jest indywidualnością.  Składa się na to wiek, wzrost, płeć, waga, tryb życia i stan zdrowia. Dzięki METODZIE JEDZ i ĆWICZ każdy może poznać swoje zapotrzebowanie energetyczne i dostosować do niego odpowiedni sposób odżywiania i aktywności fizycznej. Tutaj plan układany jest dla konkretnej  osoby i jej potrzeb.

 

Diety i plany żywieniowe dla dorosłych uwzględniają także upodobania kulinarne klientów. Tworzę plany żywieniowe zarówno dla ludzi zdrowych, chcących zredukować masę ciała, jak i dla tych, którzy są dotknięci chorobami dietozależnymi.

 

Konsultacje zaczynam zawsze od obszernego wywiadu żywieniowego i badania na nowoczesnym sprzęcie pomiarowym. Na tej bazie powstaje realny cel do osiągnięcia i plan działania.

 

Pomagam również znaleźć aktywność adekwatną do możliwości i preferencji. Dla chętnych układam indywidualne plany treningowe i jeśli trzeba przeprowadzam lekcję pokazową.

 

Edukuję również kobiety w ciąży, matki karmiące i rodziców, którzy zgłaszają się do mnie ze swoimi młodszymi i starszymi dziećmi. Wykonuję pomiary na profesjonalnej maszynie BIA, która pokazuje stan nawodnienia, ilość tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Dodatkowo robię pomiar antropometryczny, aby monitorować i poprawnie oszacować stan rozwoju fizycznego. W szczególnych przypadkach układam indywidualne diety dla dzieci.

 

Często małe zmiany w żywieniu powodują duże zmiany w  samopoczuciu, koncentracji i sylwetce dzieci.  

 

CO WYRÓŻNIA METODĘ ?

1) Kompleksowa obsługa – w jednym miejscu i przez jedną osobę. Jestem dyplomowanym dietetykiem  i  instruktorem aktywności fizycznej.  Układam plany żywieniowe i treningowe. Tworzę zamknięty cykl działań aby doprowadzić  Cię do zamierzonego celu.

2) Nie stosuję sztucznych suplementów diety. Jadłospisy opieram tylko na naturalnych produktach. 

3) Jeśli nie masz czasu na dojazd do mnie, możemy umówić się na konsultację w innym miejscu.

4) Wyposażę Cię w odpowiednią wiedzę, do której zawsze możesz powrócić , nawet po zakończeniu naszej współpracy.

5) Klientom udostępniam materiały z mojej biblioteki książek, czasopism i płyt DVD na temat odżywiania, zdrowia i aktywności fizycznej.